مشاوره با وکلای پایه یک دادگستری : 09156948002

جهت اخد مشاوره بصورت تلفنی میتوانید با شماره : 09156948002 تماس بگیرید یا در سایت مطرح کنید و پاسخ خود را کمتر از24 ساعت ذیل آن دریافت کنید
0 امتیاز
33 بازدید
توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
میخواهم برای تقسیم ارثیه وکیل بگیرم نکاتی که در هنگام عقد قرارداد مهم  هست را لطفا بفرمایید.

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط (2.5k امتیاز)

با سلام و احترامheart

وکیل کیست

وکیل کسی است که با داشتن پروانه وکالت و عضویت در یکی از کانون‌های وکلای دادگستری از طرف اشخاص حقیقی یا حقوقی (دولتی یا غیردولتی) دفاع از حقوق موکل و پاسخ به ادعاها و دلایل و ارائه آنها را در دادسراها و دادگاه‌ها و اداره‌های ثبت اسناد و املاک قبول می‌کند. بنابراین فقط وکیل دادگستری یا نماینده حقوقی سازمان‌های دولتی یا مدیر شرکت در چارچوب اختیارات قانونی از سوی شرکت یا موسسه مربوطه می‌توانند در مراجع قضایی، ثبتی و اداری، از طرف موکل یا شرکت یا موسسه یا مرکزی که نمایندگی داده است،حاضر شود.

اقسام وکالت

برای وکالت در قانون اقسامی در نظر گرفته‌شده است و آن را به دو قسمت کرده‌اند؛ اول وکالت خاص و دیگری وکالت عام. در تعریف این دو باید گفت که اگر موکل به وکیل بگوید تو وکیل من هستی فقط در فروش این خانه، این وکالت «خاص» است؛ نکته‌ای که درباره وکالت خاص وجود دارد «مطلق یا مقید» بودن آن است. در وکالت خاص مطلق موکل معین نمی‌کند که همان خانه نقدی فروخته شود یا نسیه، به ثمن رایج بفروشد یا غیر ثمن رایج. اگر همه‌ این موارد معین شود «مقید» خواهد بود. درباره وکالت «عام» هم باید گفت که در این مورد ‌موکل به وکیل می‌گوید«تو وکیل من هستی در همه چیز» در این صورت شخص در بیع، هبه، رهن، اجاره، قرض و نکاح، وکیل شخص است و وکیل می‌تواند در این نوع وکالت، خودش وکیل دیگری بگیرد.

حق‌الوکاله

حق‌الوکاله یا دستمزد وکیل نیز باید براساس قواعدی دریافت شود. در قرارداد وکالت باید به طور کامل موردی که به وکیل سپرده می‌شود درج شود و البته اگر در جریان کار، لازم باشد که شکایت دیگری طرح یا شخص ثالثی جلب یا شخص ثالثی وارد دعوی شود باید هزینه‌های آن نیز به طور جداگانه پرداخت شود.این رقم یا بر اساس «تعرفه مندرج در آیین‌نامه تعرفه وکالت» تعیین و پرداخت می‌شود یا وکیل و موکل میزان مشخص دیگری را تعیین و توافق می‌کنند. حق‌الوکاله مورد توافق می‌تواند در همان فرم چاپی وکالت‌نامه یا برگه‌های جداگانه‌ای نوشته شود و به امضای طرفین برسد و محدودیتی برای تعیین حق‌الوکاله و چگونگی دریافت آن وجود ندارد. براساس آیین‌نامه، میزان حق‌الوکاله نیز باید به طور کامل در قرارداد ذکر شود که البته اساس و مبنای مشخصی دارد. به این ترتیب که ۶۰ درصد از مبلغی که درج می‌شود همزمان با امضا و مبادله قرارداد وکالت توسط موکل به وکیل پرداخت می‌شود. ۴۰درصد باقیمانده نیز بعد از صدور حکم بدوی یا انجام کار به وکیل پرداخت می‌شود.این مطلب را از دست ندهید:  نکات ریز و درشت درباره سندی عادی به نام قولنامهدر این میان موکل متعهد می‌شود در صورت صدور حکم قطعی و همچنین در صورتی که در جریان کار موضوع خاتمه یا منجر به سازش شود باز هم باید ۴۰ درصد باقیمانده را به وکیل بپردازد. در این میان اگر پس از اعلام وکالت توسط وکیل در پرونده موضوع قرارداد، موکل در هر یک از مراحل رسیدگی وی را عزل کند، وکیل استحقاق دریافت حق‌الوکاله آن مرحله را دارد. البته اگر خود وکیل در موضوع وکالت استعفا بدهد، چنانچه این اقدام به خاطر تخلف موکل باشد، وکیل دستمزد آن مرحله را می‌گیرد و اگر وکیل خودش تصمیم به استعفا بگیرد، حق دریافت حق‌الوکاله آن مرحله را ندارد.

شرایط فسخ قرارداد وکالت

قرارداد وکالت در دو صورت:عزل وکیل توسط موکلاستعفا وکیل قابل فسخ است؛یعنی چون قرار‌داد وکالت، قرار‌دادی است جایز، طبق ماده ۶۷۹ قانون مدنی، موکل می‌تواند هر وقت بخواهد وکیلش را عزل و برکنار کند و از طرفی دیگر، وکیل نیز حق دارد هر زمان ‌که خواست از سمت وکالت استعفا دهد. به عبارتی عواملی که سبب فسخ عقد وکالت می‌شوند، فوت وکیل یا موکل، جنون وکیل یا موکل، سفاهت وکیل یا موکل، از بین رفتن مورد یا موضوع وکالت، انجام عملی منافی با وکالت توسط موکل و پایان مدت وکالت است.

فرق وکالت با اذن

«اذن» ایقاع است یعنی فقط با اراده یک نفر انجام می‌شود و برخلاف عقد یا قرارداد به توافق دو یا چند اراده نیاز ندارد. به این ترتیب اذن یک طرفه است و نیاز به قبول کردن طرف دیگر ندارد اما وکالت عقد یا قرارداد است که نیازمند قبول طرف دیگر است. همچنین وکالت «عقد جایز» است یعنی هر یک از طرفین در هر وقت بخواهند، می‌توانند آن را فسخ کنند. به این ترتیب وکیل اگر وکالت را فسخ کند حق تصرف در کار مورد وکالت را ندارد اما اگر موکل فسخ کند و برای عزل وکیل هم شاهد داشته باشد تا زمانی که خبر عزل به وکیل نرسد وکالت فسخ نشده و تصرف وکیل هم صحیح است.

226 سوال

200 پاسخ

13 دیدگاه

442 کاربر

جهت ارتباط مستقیم با وکیل با شماره

0915-694-8002 تماس نمایید.

به مرکز مشاوره حقوقی تخصصی با وکلای پایه یک دادگستری خوش آمدید, مشاوره حقوقی آنلاین، رایگان. مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری. مرکز مشاوره حقوقی به صورت تلفنی به بررسی مسايل و مشکلات حقوقی شما رسیدگی می‌کنند و بهترین پاسخ‌ها و راهکار ها را به شما ارايه می‌کند .در صورتی که خواستار بررسی دقیق پرونده و مدارک و مستنداتتان هستید باید از مرکز مشاوره حقوقی با طرح موضوع مشکلتان درخواست تنظیم وقت مشاوره حقوقی با وکیل کنید . شماره تماس 09156948002 مشاوره حقوقی تخصصی

راجع به بهترین وکیل دادگستری یا وکیل خوب باید توضیحاتی را داد .

وکیل خوب یا بهترین وکیل همیشه باید هدفش احقاق حق باشد نه اینکه به صورت تفننی وکالت کند . وکلایی که به صورت تفننی به شغل وکالت می پردازند نمی‌توانند وکیل خوب باشند . چرا که بهترین وکیل دادگستری باید اجرا و برقراری عدالت محور کار و حرفه‌اش باشد . نه اینکه تنها به منفعت مالی آن نگاه کند .باید آن سوگندی که خورده است پایند باشد .

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که اشخاصی که گرفتار دعاوی حقوقی و کیفری هستند و با دادگاه ها و دادسرا ها سرو کار دارند یا اینکه مشکل حقوقی ندارند به دنبال بهترین وکیل تهران هستند و از یک دیگر می‌پرسند آیا بهترین وکیل تهران سراغ دارید ؟ یا وکیل خوب را می شناسی؟

در جواب باید گفت منظور از بهترین وکیل دادگستری یا وکیل خوب در نظر شما چست ؟ اما آنچه که یک وکیل خوب و مجرب را از دیگران متمایز می‌کند ، اطلاعات کامل و دقیق از تمام قوانین می‌باشد که فن بیان قوی در متقاعد کردن دادگاه و قاضی دارد و پیگیری زیادی تا به نتیجه رسیدن و پیروزی پرونده دارند و تنها هدف احقاق حق موکلش است .

6 نفر آنلاین
0 عضو و 6 مهمان در سایت حاضرند
بازدید امروز: 1541
بازدید دیروز: 1636
بازدید کل: 460800

محبوب ترین برچسب ها

وکیل طلاق توافقی در تهران وکیل طلاق توافقی تهران وکیل طلاق توافقی در مشهد وکیل خانواده در مشهد وکیل طلاق توافقی بهترین وکیل دادگستری در مشهد بهترین وکیل خانواده در مشهد وکیل خوب در مشهد طلاق وکیل بیا تو وکیل مدت طلاق توافقی چند روز است مشاوره حقوقی خانواده رایگان مشهد وکیل طلاق توافقی تبریز وکیل طلاق توافقی شیراز وکیل طلاق توافقی مشهد وکیل طلاق توافقی در اصفهان وکیل طلاق توافقی اصفهان وکیل طلاق توافقی در کرج شکایت از دکتر پزشکی قانونی شکایت از پزشک جراح طلاق توافقي در كانادا طلاق توافقی در کانادا طلاق توافقی مهریه تعلق میگیرد قوانین طلاق توافقی و مهریه اعسار وکیل طلاق در تورنتو وکیل خانواده مشهد وكيل طلاق تورنتو وكيل خانواده در مشهد وکیل خانواده وکیل در مشهد وکیل مشهد وکالت مطالبه وجه مطالبه وجه سفته دادخواست دادخواست مطالبه وجه کارت به کارت مطالبه وجه چک ضمانتی لایحه اعسار از پرداخت محکوم به دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به اعسار از پرداخت محکوم به در شورا اعسار از پرداخت محکوم به مالی است یاغیرمالی اعسار از پرداخت محکوم به مهریه اعسار از پرداخت محکوم به دیه اعسار از پرداخت محكوم به اعسار از پرداخت محکوم به یعنی چه اعسار از پرداخت یعنی چی حکم اعسار یعنی چی اعسار مهریه یعنی چی تقاضای اعسار یعنی چی دادخواست اعسار یعنی چی اعسار يعني چه اعسار یعنی چه اعسار يعني چي شرایط اعسار چک قوانین اعسار چک طلاق توافقی و بخشیدن مهریه طلاق توافقی و بخشش مهریه طلاق توافقی بخشش مهریه معنی طلاق توافقی به انگلیسی طلاق توافقي به انگليسي طلاق توافقی در دوران عقد چقدر زمان میبرد طلاق غیر توافقی چقدر زمان میبرد طلاق توافقی در مشهد چقدر زمان میبرد حکم تدلیس در ازدواج چیست مجازات کیفری تدلیس در ازدواج نمونه شکایت کیفری تدلیس در ازدواج شکایت کیفری تدلیس در ازدواج تدلیس در ازدواج کیفری طلاق توافقی بدون وکیل طلاق توافقی و مهریه طلاق توافقی برای معافیت کفالت طلاق توافقی به انگلیسی طلاق توافقی چقدر زمان میبرد طلاق توافقی چیست طلاق توافقی نحوه شکایت از پزشک زیبایی مراحل شکایت از پزشک زیبایی شكايت از پزشك زيبايي شکایت به پزشک قانونی شکایت پزشک قانونی شکایت برای پزشک قانونی شکایت از طریق پزشک قانونی شکایت از رای پزشکی قانونی مرجع شکایت از پزشکی قانونی شکایت در پزشکی قانونی شکایت به پزشکی قانونی شکایت پزشکی قانونی نحوه شکایت از پزشک جراح بینی شکایت از پزشک معالج شکايت از پزشک شکایت از پزشکان زیبایی مشاوره خوب طلاق مشهد مدت زمان طلاق توافقی بدون وکیل لینک گروه مشاوره حقوقی خانواده کانال تلگرام مشاوره حقوقی خانواده مشاوره حقوقی خانواده رایگان تلفنی وکالت در طلاق و مهریه وکالت حق طلاق چیست شماره پلیس فتا مشهد
...